transal
Anasayfa | İletişim | İnsan Kaynakları | Site Haritası English
Kurumsal  |  Emniyet, Kalite ve Çevre  |  Filo  |  Hizmet Alanları  |  Sosyal Sorumluluk  |  Basın Merkezi
 
KURUMSAL
Misyon ve Vizyonumuz
Transal Denizcilik Hakkında
Altınbaş Holding
Başkanın Mesajı
 

Başkanın Mesajı

Altınbaş Holding'in temelleri 1950'lerde Mehmet Altınbaş tarafından atıldı. Altınbaş Holding bugün 4 milyar doları aşan aktif büyüklüðe ve 4.000 çalışana ulaştı. Bu başarı tüm çalışanlarımızın, bayilerimizin ve diðer iş ortaklarımızın özverili çabalarıyla gerçekleşti. Bugün Türkiye'nin en önde gelen uluslararası yatırımcılarından biri haline geldik. 60 yıla ulaşan tecrübemiz ve 5 kıtada yaptıðımız uluslararası yatırımlar ile ülke ekonomisine artı deðerler katarak her geçen yıl daha da büyüyoruz. Enerji, finans, mücevherat ve lojistik sektörlerinde bünyemizde yer alan otuz beş markamız ile 80 ülkeye ihracat yapıyor,Kıbrıs, Almanya, Bulgaristan,Makedonya, ABD ve Ukrayna'da istihdam yaratıyoruz.

Türkiye'nin hızlı büyüyen holdinglerinden biri olarak açık arayla hedeflerimizi aştık. Türkiye'nin profesyonel ve öncü gücü olarak istikrarlı büyümemizi sürdürdük. Asla öz deðerlerimizden taviz vermeden, vizyonumuzdan şaşmadan, misyonumuz doðrultusunda ilerleyeceðiz. Şirketlerimiz kuruldukları günden bu yana faaliyet gösterdikleri sektörlerde ve ülkelerde lider olma vizyonu ile hareket ediyor. Dün olduðu gibi bugün de dürüst, ilkeli, ahlaklı, sorumlu, bilgili ve çevreye duyarlı tutumumuzdan vazgeçmeden saðlam adımlarla ilerliyoruz.

Altınbaş Holding olarak ALPET, ve ALPET Madeni Yaðları ile enerjide, Creditwest Bank, Creditwest Faktoring, Creditwest Insurance, Creditwest Finance ve Altınbaş Kıymetli Madenler Borsası ile finansta, Altınbaş, Assos, Pera, Ellda, Era, ONSA ve Alstone markalarıyla mücevheratta, Transal ve Galata Denizcilik ile lojistikte faaliyet gösteriyoruz.

Büyük önem verdiðimiz eðitim alanındaki kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi ise Mehmet Altınbaş Eðitim ve Kültür Vakfı ile birlikte sürdürüyoruz. "Her koşulda insan" yaklaşımı ile T.C İstanbul Kemerburgaz üniversitesi'ni bir vakıf üniversitesi olarak hayata geçirdik. Altınbaş Holding olarak bundan sonra da sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarımıza devam edeceðiz. 

Enerji sektöründe Türkiye ve Kıbrıs'ta faaliyet gösteren ALPET ile 2008 yılında iki ülkede de önemli büyüklüðe ulaştık. Belirlenen hedefe doðru ilerlerken altyapı ve insan gücü yatırımına büyük önem verdik. Türkiye'nin en yüksek depolama kapasitesine sahip akaryakıt daðıtım şirketlerinden biri olan ALPET, sponsorluk ve reklam çalışmaları ile de ilk günden bu yana dikkat çekti. 

ALPET Kıbrıs sektöründe pazar lideri olarak, bugün ülkenin akaryakıt ihtiyacını önemli oranda karşılamaktadır. ALPET Kıbrıs kaliteli ürünleri ve tüketicilere sunduðu kusursuz hizmet anlayışı ile ülkenin enerji piyasasına yüksek standartlarda hizmet anlayışını yerleştirmiştir.

2005 yılında sektöre kazandırdıðımız ALPET Madeni Yaðlar, İzmir'de kurulu modern teknoloji ile donatılmış harmanlama ve dolum tesisi ile hizmet vermektedir. Sentetik ve mineral esaslı ürün yelpazesi ile gerek yurt içinde gerek yurt dışında kısa zamanda ciddi başarılar elde etmiştiri. 2007 yılı içinde ISO 9001:2003,2008 yılında ISO 14001:2005 kalite belgelendirme süreçlerini başarı ile tamamlayan ALPET Madeni Yaðları 2009 yılında TS EN ISO / IEC 17025 Laboratuar Akreditasyonu'nu ve 2011 yılında ise ISO 29001:2007 Sektörel Kalite Belgelendirilmesi'ni tamamlayarak yerel madeni yað uzmanı olduðunu gösterdi. 

Finans alanında Türkiye'de halka açık olan ve İMKB'de işlem gören Creditwest Faktoring şirketimiz istikrarlı büyümesini sürdürdürüyor. Ukrayna'nın ilk Türk Bankası olan Creditwest Bank Ukrayna 1 yıl içinde yeni şubeler hizmete açarak önemli bir pazar payına ulaştı. Creditwest Bank Kıbrıs ise her yıl şube sayısını hızla artırarak hizmet aðını genişletti ve şube sayısını ondörde yükseltti.

2008 yılında Turquality kapsamına alınan Türkiye'nin lider mücevher şirketi Altınbaş Mücevherat ise pek çok ödül kazanarak lider konumunu güçlendirdi. Tüketici raporu dergisi ve Fikrimühim sitesi tarafından yapılan tüketici raporu sonucuna göre Altınbaş, kuyumculuk ve mücevherat sektöründe en yüksek oyu alarak, lüks kategoride lider oldu ve Tüketiciyle Dost Altın Kalite ödülüne layık görüldü. Altınbaş, Türkiye'nin en başarılı 27 süper markasından biri seçilerek uluslararası kuruluş Superbrands tarafından Superbrands Türkiye ödülünü aldı.

Altınbaş Mücevherat Grubu 2008 yılında Altın ve Mücevher sektöründe uluslararası alanda en büyük örgütlenme olan ve BM ile AB tarafından tanınan CIBJO Dünya Mücevher Konfederasyonu'na ilgili üye olarak sektöründe dünya markaları ile aynı çatı altında yer aldı.

Altınbaş Holding olarak lojistik sektöründeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Sapphire-T,Turkuaz, Topaz-T, Ruby-T ve Diamond-T gemilerimizi denize indirdik. Denizcilik sektöründe sadece Türkiye'de deðil, Dünya'da da önemli bir oyuncu olmak için yatırımlarımıza bundan sonra da devam edeceðiz.

Altınbaş Holding çatısı altında yer alan bütün şirketlerimiz, sürekli atılımlarda bulunmaya ve ilerlemeye devam edecek. Hızlı ve atak büyüme temel stratejimiz olacak. önümüzdeki dönemde stratejik odaklılık gereði ana sektörlerimizde yoðunlaşırken kar ve verimlilikte bizi küresel düzeyde güçlü kılacak alanlara da yoðunlaşacaðız. Uluslararası yatırımlarımızda, iş yaptıðımız alanlarda Türkiye'nin adını en iyi şekilde duyuracak, katma deðeri yüksek yeni yatırımlarla bölgedeki varlıðımızı güçlendireceðiz.

Saygılarımla,

Vakkas ALTINBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

 
 
Transal 2024 © Tüm hakları saklıdır.